zimní pneumatiky

S dnešním obrovským sortimentem pneumatik by mohlo být obtížné najít tu správnou pneumatiku, kterou byste si mohli koupit. Správná volba pneumatik bude záviset na tom, jakým jízdním podmínkám budete čelit, a také na vašich řidičských návycích. Existuje spousta pneumatik, protože SUV budou vyžadovat jiný rozměr pneumatik, než jaký vyžaduje normální auto. Sportovní vůz se bude lišit od automobilů přepravujících těžké náklady. Jízda v terénu proti dálnici bude opět vyžadovat jinou možnost, která zvládne nerovný terén. Jasně vidíte, že musíte mít spoustu různých možností pneumatik, ze kterých si můžete vybrat, abyste měli jistotu, že můžete bezpečně řídit.

Většina řidičů si bude muset dělat starosti s tím, jaký typ vozidla mají a vozidlo bude používáno v zimních podmínkách, aby pneumatiky byly schváleny v zimě. Štítek EU pro pneumatiky byl navržen tak, aby spotřebitelům usnadnil rychlé posouzení pneumatik na základě těchto tří požadavků; přilnavost za mokra, hluk pneumatik a účinnost paliva. Ty pro vás nemusí být nejdůležitější a v takovém případě budete muset provést další průzkum, abyste zjistili, jak si ostatní pneumatiky srovnávají požadavky, které jsou pro vás důležité. V takovém případě můžete k výběru pneumatiky použít informace z štítku pneumatiky. Štítek pneumatiky je nejdůležitější pro letní pneumatiky a nebude poskytovat tak spolehlivé informace jako pro zimnípneumatiky nebo celoroční pneumatiky.

Položky na štítku pneumatiky budou i nadále důležité z hlediska bezpečnosti, aby byla zajištěna dobrá přilnavost za mokra a aby bylo možné vozidlo zastavit na krátkou vzdálenost, aby nedošlo k nehodě. Pokud jedete na sněhu nebo ledu, budete muset zjistit, které zimní pneumatiky vám to poskytnou. Testy a recenze pneumatik vám snad dají nejpřesnější přehled. Pro hluk odvalování pneumatik se to nemusí zdát tak důležité, ale pro pohodlí při jízdě a pro ochranu sluchu to může být při posuzování pneumatik stále důležitý faktor.

Abychom neztráceli peníze a snižovali dopad na životní prostředí, měl by být valivý odpor nízký. Nízký odpor vám ušetří peníze za palivo, protože vaše vozidlo bude s nízkým valivým odporem hospodárnější. Přednostně by pneumatiky měly být také vyráběny s nízko aromatickými oleji a bez toxických přísad v procesu. Pokud máte elektromobil nebo hybrid, budete potřebovat speciální pneumatiky doporučené pro použití v elektrických vozidlech.

Výběr pneumatik by měl být prováděn pečlivě a mělo by být věnováno dostatečné množství času k posouzení, že pneumatika je nejlepší pro vaše vozidlo a vaše jízdní podmínky. Ujistěte se, že máte správný rozměr pneumatik a že jste vybrali správné pneumatiky pro počasí, ve kterém je budete používat.

Další informace o výběru správných pneumatik pro vaše vozidlo naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/