opony letnie

Opony odgrywają ważną rolę w osiągach pojazdu. Opony premium zapewnią optymalne osiągi i bezpieczeństwo. Samochód o wysokich osiągach ze złymi oponami nie będzie działał optymalnie, jeśli opony nie będą w stanie zapewnić niezbędnej przyczepności i trakcji do przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów.

Niektórzy kupią SUV-y ze względu na ich imponujący rekord bezpieczeństwa w porównaniu ze zwykłymi samochodami osobowymi. Aby SUV był w stanie zapewnić tak dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa, SUV będzie musiał mieć dobry komplet lub opony premium. Opony będą również musiały być zoptymalizowane zarówno pod kątem warunków pogodowych, jak i terenu. Jeśli planujesz jazdę w zimowych warunkach, musisz mieć dobry komplet SUV opon zimowych. Chociaż SUV oponyletnie wyglądają, jakby poradziły sobie w każdym terenie i przy każdej pogodzie, tak nie jest. Opony będą musiały być zatwierdzone do użytku zimowego, aby miały odpowiednią mieszankę gumową, która pozostanie miękka i zwinna nawet w niskich temperaturach. Bieżnik zostanie również zoptymalizowany pod kątem lodu, śniegu i błota pośniegowego. W przypadku tych nawierzchni będziesz potrzebować bieżnika, który będzie miał metalowe kolce, jak w oponach z kolcami, albo będzie chwytał cząsteczki, jak w przypadku opon bez kolców.

Istnieją również opony całoroczne do SUV-ów z homologacją zimową. Ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrane opony mają odpowiednie wymiary dla Twojego SUV-a, a następnie czy opony są odpowiednie do terenu, na którym zamierzasz jeździć. Jeśli planujesz jeździć w terenie, będziesz potrzebować opon SUV, które poradzą sobie w trudniejszym terenie. Opony powinny mieć ściany boczne wzmocnione aramidem, aby chronić je przed uderzeniami bocznymi.

To nie tylko inwestycja, ale musisz też zadbać o odpowiednią konserwację opon. Najważniejsze czynności konserwacyjne to wizualna kontrola opon pod kątem uszkodzeń. Ma to na celu sprawdzenie, czy nie masz żadnych widocznych uszkodzeń opon SUV. Można to zrobić stosunkowo szybko i sprawdzane są głównie ściany boczne. Następnie musisz upewnić się, że masz wystarczającą głębokość bieżnika. Głębokość bieżnika nie powinna spaść poniżej 4 mm, ponieważ kluczowe właściwości opon zaczną się zmniejszać, przez co jazda będzie niebezpieczna.

Jeśli bieżnik jest zbliżony do 4 mm, powinieneś już założyć opony tak szybko, jak to możliwe. Gdy zejdziesz poniżej 4 mm, Twoja droga hamowania wzrośnie i będziesz mieć mniejszą stabilność podczas jazdy. Jazda na tych oponach nie jest już bezpieczna.

Należy również sprawdzić ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że ciśnienie jest wystarczające. Sprawdź w instrukcji obsługi samochodu, jakie ciśnienie w oponach powinieneś mieć. Niskie ciśnienie w oponach powoduje szybsze zużywanie się opon ze względu na zwiększony opór toczenia. Zwiększony opór wpływa również negatywnie na zużycie paliwa. W końcu wydasz więcej na benzynę.

Więcej informacji na temat opon do Twojego SUV-a znajdziesz na stronie: https://www.nokiantyres.pl/