Graphical user interface

Description automatically generated
pneumatik

Vaše SUV je velké vozidlo, které lze použít k jízdě ve městech i k jízdě mimo kolo. Lidé, kteří je používají pro řízení ve městě, je budou kupovat převážně na základě jejich stavu, velikosti nebo bezpečnostních záznamů. Aby však bylo zajištěno, že výkon a bezpečnost odpovídají očekávaným vlastnostem, bude nutné jej vybavit odpovídajícími prémiovými pneumatikami.

Bez vhodných pneumatik nemusí být SUV tak bezpečné, jak byste očekávali z jeho bezpečnostních záznamů. Ovládání a stabilita se zhorší a pokud máte špatné pneumatiky, může být řízení nebezpečné. Lidé si někdy mýlí větší a robustnější pneumatiky s bezpečností bez ohledu na to, jaké podmínky narazíte. To může vaši situaci ještě zhoršit. SUV mají vyšší hmotnost než běžné osobní automobily, takže nosnost pneumatik musí být vyšší.

SUV letní pneumatiky se budou lišit od letních pneumatik, které byste si koupili pro běžné osobní auto, protože požadavky na velikost a hmotnost se budou lišit. Pokud je vaše SUV elektrické nebo hybridní, budete potřebovat pneumatiky SUV, které jsou pro tato vozidla doporučeny. Hybrid bude kvůli bateriím těžší než SUV se spalovacím motorem, takže u těchto pneumatik očekáváte trochu vyšší opotřebení. Před zakoupením pneumatik pro hybridní vozidla zkontrolujte, zda jsou pro tento účel vhodné. Zde je velmi důležité otáčení pneumatik. Při přechodu z léta na zimu mohou postačovat doba otáčení pneumatik a naopak. Stále to záleží na tom, kolik toho najedete, takže kontrolou opotřebení pneumatiky při měření hloubky dezénu se pokuste předpovědět míru opotřebení a opotřebení a zda se rozdíl stane výrazným. Pokud máte rozdíl přibližně 2–3 mm, je třeba pneumatiky otočit. To se provádí uvedením předních pneumatik do polohy zadních pneumatik a naopak.

Pokud plánujete jízdu v zimních podmínkách, musíte své SUV vybavit zimními pneumatikami. Nezkoušejte řídit pneumatiky, které nejsou schváleny pro zimní použití. Pneumatiky SUV ztuhnou, pokud nebudou vyrobeny z gumové směsi určené pro nízké teploty. Tvrdé pneumatiky nemohou během zimních podmínek generovat potřebnou přilnavost a trakci. Podmínky jako led a sníh také vyžadují dezén navržený pro generování přilnavosti na kluzkém povrchu. Zde budete potřebovat vhodné SUV do každého počasí, které jsou schválené pro zimní období, nebo správné zimní pneumatiky SUV. Se správnými pneumatikami na vašem SUV můžete zvýšit bezpečnost i výkon.

Údržba pneumatik je vždy důležitá a nijak se neliší u SUV, stejně jako u osobních automobilů. Může to být ještě důležitější, zvláště pokud s ním také jezdíte v terénu. Investujte do vhodných pneumatik, které jsou vhodné pro použití v terénu a mají bočnice vyztužené aramidem. Chrání tak pneumatiky před proražení ostrými kameny a jinými předměty. Z toho může mít prospěch i jízda ve městě, protože výmoly a obrubníky mohou poškodit vaše pneumatiky. Během údržby pneumatik zkontrolujte, zda na nich nejsou viditelné zářezy nebo praskliny; pokud zjistíte poškození, musíte co nejdříve navštívit pneuservis, aby vyhodnotili vaše pneumatiky.

Další informace o pneumatikách SUV naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/